13.05.2021

Výzva - zářivky

Výzva k podání nabídky - byt Benešova

Výzva k podání nabídky - dveře

Výzva k podání nabídky - dveře - doplnění informací

Výzva k podání nabídky - výmalba


11.1.2021

V sobotu nás navždy opustil náš PAN ŘEDITEL - skvělý chlap, vždy pozitivně naladěn, s přesně naplánovaným časovým harmonogramem dne, spokojen teprve až když neměl na stole žádný lísteček s úkolem.

Měl rád výzvy a nic pro něj nebylo překážkou. Kolegům byl inspirací a oporou a pro děti vzorem, který si na ně vždy našel čas.

Budeš nám chybět Radku, kolego, kamaráde, řediteli !!!

22. 12. 2020

Předseda senátu parlamentu ČR na návštěvě v našem domově

Včera navštívil náš domov druhý nejvyšší ústavní činitel našeho státu předseda senátu parlamentu České republiky RNDr. Miloš Vystrčil a spolu s hejtmanem Kraje Vysočina Mgr. Vítězslavem Schrekem předali našemu domovu respirátory a roušky vyjednané při pracovní cestě předsedy senátu do Tchai-wanu. Oběma pánům velmi děkujeme.

22. 12. 2020

Strom splněných přání

Včera jsme obdrželi od Rádia Vysočina v rámci jejich humanitární akce s názvem "Strom splněných přání" obrovské množství dárků pod stromeček pro naše děti. Dárky nakoupili anonymní občané našeho kraje a my si jejich dobrého srdce velmi vážíme. Chtěli bychom, alespoň touto formou, všem poděkovat a věřte, že našim dětem jste udělali obrovskou radost. Krásné svátky všem.

14. 12. 2020

Vánoční projektový den – TVOŘENÍ DÁRKŮ

Advent se nezadržitelně blíží a naše škola se také připravuje na příchod nejkrásnějších svátků v roce.

Předposlední pátek před Vánocemi mohli žáci strávit dopoledne v tradičních vánočních dílnách, jejichž smyslem bylo osobní zapojení jednotlivých žáků do výroby drobných vánočních dárečků a trávení času jiným způsobem než jen při vyučování.

Ne každé dítě může koupit vánoční dárek za peníze, jelikož je nemá. Od srdce vyrobený dárek mnohdy udělá mnohem větší radost, než koupený. Žákům naší školy jsme dali možnost vytvořit si nejrůznější dary, které si odnesli a mohou jimi podarovat své blízké.

 Pro letošní rok nabízely vánoční dílny výrobu anděla ze skla, krabiček zdobených třpytkami a vánočními motivy, papírového přání s různými motivy a vánoční svícen.

V rámci celého dopoledne byly děti rozděleny do skupin a procházely dílnami podle  daného rozpisu. Školou se nesla vánoční hudba, příjemná atmosféra a pohoda. Během vyrábění děti promýšlely, koho dárkem obdarují. Vyměňovaly si svoje postřehy a navzájem se inspirovaly.

Přejeme Vám klidný advent a šťastné Vánoce v kruhu těch, které máte rádi.

Za DDŠ Jihlava kolektiv učitelů


7.12.2020

Výběrové řízení na místo Vychovatel/Učitel


16. 9. 2020

Koncert pro naše děti

Písničkář Jiří Škrdla nabídl našim dětem (ale i zaměstnancům) koncert. Velmi děkujeme a na vystoupení v naší školní jídelně se moc těšíme.

4. 8. 2020

Prázdniny v jihlavském dětském domově

V průběhu prázdnin se snažíme, aby co nejvíce dětí alespoň na nějaký čas navštívilo svoji rodinu. Ne vždy se nám to podaří a řada našich dětí ani nemá koho navštívit. Naopak – v posledních letech nám na prázdniny zůstává stále více a více dětí, celá řada z nich zde prožije celé dva prázdninové měsíce. Tento trend zvyšuje i nároky na naše pedagogy, protože naším cílem je děti o prázdninách nenechat nudit se, ale smysluplně tyto dva měsíce prožít.

Obdobně jako v předchozích letech i letošní prázdniny pro děti jsou sérií pětidenních pobytových akcí různě zaměřených. Děti vždy v pondělí dopoledne sbalí své věci a další turistické vybavení a spolu s vychovateli vyrazí vstříc novým dobrodružstvím. V pátek odpoledne se pak unavené, ale spokojené vrací zpět do domova, aby si přes víkend odpočinuly, vypraly si věci a vyspaly se ve „své“ posteli.

Jsme více jak v polovině prázdnin a děti již byly v kempu v Žirovnici, odkud jezdily na rozličné výlety, stanovaly v Českém Ráji, rybařily na Pálavě, sjížděly šumavské kopce na kolech, splouvaly řeku Lužnici a nyní kempují na Vranovské přehradě. A to je ještě řada akcí čeká. Do konce prázdnin jsou pro ně ještě připravené pobyty na Sázavě, kempování na Hluboké či turistika v Krkonoších.

S mírnou nadsázkou lze říci, že na konci prázdnin se už všechny děti těší, že zase začne škola a konečně nebudou muset spát ve stanech a spacácích.

31. 7. 2020

Dětský domov v Jihlavě bude mít novou školu a rodinnou skupinu

Od září 2020 dojde k jedné z nejvýraznějších změn při rozvoji Dětského domova v Jihlavě zřízením nové základní školy a rodinné skupiny v centru města v budově Matky Boží 15, kterou doposud dětský domov pronajímal Soukromé vyšší škole sociální. Základní škola dětského domova dosud sídlila v budově města na ulici Sokolovská. Tato však nevyhovovala z hygienického hlediska a ani dispozičně potřebám domova a jeho dětí. Budovu dětský domov vrátí městu a již v současné době rekonstruuje nákladem cca 2 miliony korun vlastní budovu v centru města. Tam by od 1. září měly vzniknout velmi komfortní prostory základní školy a v horních dvou patrech pak prostorná moderní bytová jednotka pro 7 dětí. Bydlet zde budou ty nejstarší děti z dětského domova (věkem kolem 18ti let), studující na středních školách v Jihlavě a okolí. Pečovat o ně bude 5 kmenových pedagogických pracovníků a další odborní pracovníci.

1. 4. 2020

Slavnostní ocenění Zdeňka Ságla

SLAVNOSTNÍ OCENĚNÍ pedagoga našeho domova ZDEŇKA SÁGLA. Díky koronavirové pandemii neproběhlo standardně v gotické síni, ale improvizovaně v ředitelně našeho domova. Zdeněk Ságl převzal ocenění od magistrátu města Jihlavy i od vedení našeho domova. Zdeněk Ságl nastoupil do našeho domova pře 15ti lety do pozice asistenta pedagoga, jehož náplní je zejména noční dozor u dětí a výpomoc při dopravě dětí. Pravidelně se účastní několikadenních pobytových akcí s našimi dětmi, složil si instruktorské zkoušky k vodáckému výcviku našich dětí, který realizujeme pravidelně vždy ke konci školního roku. Podílí se na organizaci každoročního turnaje v sálové kopané, který organizuje náš domov pro školy z ústavů v rámci celé ČR i pro školy z Jihlavy a okolí. Vedení domova si jeho práce velmi váží a děkuje za ta léta výborné spolupráce!

14. 3. 2020

Opatření v souvislosti s koronavirem

- v neděli 15. 3. 2020 končí jarní prázdniny, návrat dětí je v běžném režimu

- od pondělí 16. 3. 2020 nebude otevřena základní šklola, děti budou mít alternativní program

- dovolenky v následujících týdnech budou realizovány na základě vyjádření jednotlivých OSPODů

- provoz ambulance SVP není přerušen

- provoz denního stacionáře SVP je přerušen do odvolání (jednotlivé kroky budou konzultovány se    zákonnými zástupci dětí)


28. 2. 2020

Poděkování firmám z Jihlavy a okolí

Dnes, v 11.00 hodin, jsme slavnostně převzali klíčky od vozu Dacia, který bude v našem domově sloužit k zabezpečení provozu i k dopravě dětí. Vůz byl pořízen ze sponzorských darů firem z Jihlavy a okolí. Celou sbírku organizovala reklamní agentura Kompakt z Poděbrad. Součástí slavnostního poděkování bylo i vystoupení dětí z našeho tanečního kroužku nebo drobné občerstvení. Děkujeme všem, kteří se rozhodli podpořit děti v našem domově, děti, které nemají tolik štěstí, jako děti z běžných rodin. Vaší pomoci si velmi vážíme.

Vedení domova.

12. 12. 2019

Pozvánka na den otevřených dveří

Srdečně zveme veřejnost i spolupracující instituce k návštěvě našeho domova.

5. 12. 2019

Vánoční projektový den

O našem Vánočním projektovém dni se píše i v Jihlavských listech (viz odkaz níže).

http://www.jihlavske-listy.cz/clanek29827-vanocni-projektovy-den-aneb-mit-blizke-kolem-sebe-je-nejvic.html


22. 11. 2019

Pozvánka na ples

Těšíme se na všechny, kteří se přijdou pobavit a nás tím podpořit!

20.11.2019

Zvládneme to!

není jen heslo dětí z dětského domova se školou v Jihlavě, ale i projekt EU, který využívá Armáda České republiky pro seznámení žáků s tím, co armáda vlastně je, kdo v ní slouží a jak náročné je stát se profesionálním vojákem.

Začátkem listopadu jsme to opravdu zvládli. Díky úžasné podpoře Krajského vojenského velitelství a Rekrutačního střediska v Jihlavě jsme mohli dětem nabídnout netradiční a uchvacující pohled do nitra armády.

Vojáci pro naše děti připravili dechberoucí program, dokázali je zaujmout a překvapit a mnohým i změnit pohled na armádu jako na silovou složku našeho státu. Příslušníci Vojenské policie z Tábora přivezli psy speciálně vycvičené k vyhledávání výbušnin a psychotropních látek. Děti si tak mohly samy vyzkoušet, jaký je to pocit, když pes slídí po místnosti a hledá drogy ukryté ve skříňkách, ale třeba i ponožkách nebo v kapuci. „Nevěřil jsem, že mi to v tý ponožce najde,“ svěřil se žák osmé třídy Fanda. „Ale našel a označil nález tím, že si ke mně lehnul,“ vyprávěl nadšeně dál.  „Mě se zase líbily pušky a pistole, zvlášť ta útočná, ale nepamatuju si přesně, jak se jmenovala, bylo toho tolik…“ přidal se hned Olin, který letos vychází základní školu a přemýšlí o budoucí kariéře.

Jenže AČR není jen zábava a tak přišlo na řadu testování fyzické zdatnosti. Přesně podle instrukcí a pravidel pro nové profesionály. „Zvládl jsem to, ale u kliků už jsem skoro brečel,“ přiznal se Mgr. Honzárek, zástupce ředitele Dětského domova se školou, který si fyzické testy také vyzkoušel na vlastní kůži.

Kromě zbraní si děti mohly prohlédnout i výbušniny, na jejichž odhalování se také používají speciálně vycvičení psi.  Následná diskuse byla tak živá a intenzivní, že hrozilo, že děti zůstanou na Krajském velitelství až do večera. Čas pro školu je ale omezen, proto jsme se museli vydat zpátky do Dětského domova.  „Víte, že Semtex je český výrobek? Vypadá jak plastelína,“ pochlubila se Agáta čerstvými znalostmi po návratu.

Programem byly děti nadšeny, učitelé ocenili přístup příslušníků AČR, kteří se velmi obětavě věnovali každému dítěti, jeho přáním a dotazům. Málokdy se podaří děti vtáhnout do akce takovým způsobem, a proto si zaslouží poděkování každý, kdo se na projektu podílel:

nrtm. Kamil Chalupský, npor. Ing. Pavel Mottl, nrtm. Lukáš Komínek, prap. Ing. Sandra Kalců, nrtm. Martin Šír, nprap. Ivana Šanclová, nrtm. Milan Herold

Děkujeme a těšíme se na další setkání

Učitelé a děti z Dětského domova se školou v Jihlavě.

Autor článku :  Mgr. Miroslav Švihálek

8. 11. 2019

Otevíráme stacionář SVP

Na odkazu níže můžete shlédnout reportáž ČT 1 z dnešního slavnostního otevření denního stacionáře SVP v Jihlavě.

https://www.facebook.com/1261524964/videos/10215824935997286/?id=1261524964


17. 9. 2019

Středisko výchovné péče rozšíří své služby

Součástí Dětského domova se školou v Jihlavě je i pracoviště Střediska výchovné péče (SVP) na adrese Pod Rozhlednou 8, Jihlava. Dosud v něm provozujeme ambulantní služby zaměřené na klientelu z Jihlavy a okolí, na rodiny a děti, které mají problémy se zvládáním běžného fungování ve škole či přímo v rodině. Často se jedná o děti, které jsou ohrožené tím, že by mohly, díky svým problémům,  opustit vzdělávání v hlavním vzdělávacím proudu a mohla by jim být nařízena institucionální výchova.

Někdy však poradenská péče nestačí a je třeba zintenzivnit působení vůči těmto dětem tak, aby skutečně došlo k odvrácení toho asi nejhoršího, co se rodině může stát – odebrání dítěte. A právě proto naše instituce dlouhá léta usilovala o rozšíření služeb SVP o denní stacionář. A povedlo se – 1. 10. 2019 otvíráme při našem SVP denní stacionář pro jednu skupinu dětí (6 – 8 dětí).

Činnost denního stacionáře má své obrovské výhody. Je možno vůči dítěti výchovně a terapeuticky velmi intenzivně působit po delší dobu (cca dvouměsíční pobyt) a přitom nedojde k narušení vazeb na rodinu. Dítě dochází do stacionáře každé všední ráno a zde je pod výchovným, vzdělávacím a terapeutickým působením speciálních pedagogů a psychologů. Odpoledne kolem páté hodiny se pak vrací zpět do rodiny.

Služba denního stacionáře je zaměřena na místní klientelu a je jediná svého druhu v celém Kraji Vysočina.

28. 6. 2019

Den otevřených dveří

Za účasti Ing. Zdenky Markové (MŠMT), paní primátorky Jihlavy MgA. Karolíny Koubové a náměstků hejtmana Kraje Vysočina Ing. Fraňka a Ing. Kukly proběhl tradiční den otevřených dveří v našem domově. Děti předvedly to nejlepší, co uměly a poté se všichni rozešli na zasloužené prázdniny... :-)

21. 6. 2019

Vyučen!!!

Včera dopoledne slavnostně převzal výuční list jeden z našich chlapců na SOU Třešť. A že bylo čím se pochlubit - v oboru zahradník získal celkově dvě dvojky z praktických zkoušek a jedničku z ústní zkoušky. Všichni moc gratulujeme a těšíme se, že stejně úspěšný bude i na dalším učebním oboru (cukrář), ve kterém se bude nadále, jako klient našeho domova, vzdělávat.

11. 6. 2019

Pozvánka na Den otevřených dveří

Zveme zástupce zřizovatele, veřejnost, studenty, zástupce spolupracujících organizací, rodiče našich dětí, bývalé klienty, politickou reprezentaci a všechny, kdo mají chuť se v poslední den školy trochu pobavit v prostředí našeho dětského domova.


16. 5. 2019

Drtikol a Woves 66‘ se nastěhují do Třeště

Fungující projekt Dederova kola členů TJ Orel Třešť, Pavla Forsta a Tomáše Niederhafnera, se dočkal pomoci od dětí z Dětského domova se školou v Jihlavě.

Dva učitelé z Třeště Mgr. Tomáš Honzárek a Mgr. Robert Richter motivovali žáky základní školy k zapojení do projektu a zároveň se rozhodli využít hodiny pracovních činností opravdu prakticky. „Sehnat kola, bylo nakonec to nejjednodušší,“ prozradil Tomáš Honzárek a doplnil ho Robert Richter: „Spojili jsme užitečné s praktickým. Kolo budou naši žáci v životě používat možná i denně, určitě se vyplatí seznámit je se základem konstrukce i údržbou kol.“

Když se obě kola poprvé objevila v dílně základní školy, nevěřili žáci, že tyto veterány z minulého století budou ještě schopny jízdy. „Vypadala fakt strašně, ale teď už jsou super, i když to stálo spoustu práce,“ svěřil se Eliáš, jeden ze žáků, kteří na kole pracovali v průběhu školního roku.

Děti pod vedením Mgr. Richtera kola rozebraly do posledního šroubku, vše vyčistily, rám kola byl obroušen a opatřen barvami typickými nejen pro Třešť, ale i pro Dederova kola. Při skládání se nepoužitelné díly vyměnily za nové. „Nejvíc jsem bojoval se starou sedlovkou, nešla vůbec vyndat ven, trvalo snad tři hodiny, než jsme ji uvolnili,“ přidal se Artur, další ze žáků Základní školy při Dětském domově v Jihlavě.

V hodinách českého jazyka nakonec děti vybraly pro kola jména Drtikol a Woves 66‘ a  slavnostně je pokřtily.

Nyní už zbývá jen popřát všem obyvatelům a návštěvníkům Třeště, aby jim kola dobře sloužila a aby si užili vyjížďky po městě i okolí.

 

Autor článku – Mgr. Miroslav Švihálek – učitel DDSŠ Jihlava

DEDEROVA KOLA - VIDEO

17. 4. 2019

Kde se nosí zlato?

No přece v jihlavském domově. Veleúspěšná reprezentace našeho domova na Festivalu zájmové umělecké činnosti v Hamrech na Jezeře přinesla našim třem soutěžícím zlato v kategorii zpěv, zlato v kategorii tanec a cenu poroty!!!! Obrovská gratulace dětem i doprovodu!!! 

15. 4. 2019

Poděkování našemu domovu

Dnes odpoledne jsme s kolegyní Florianovou převzali na krajském úřadě poděkování hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Běhounka za přínos v oblasti společenské odpovědnosti za rok 2018 pro náš dětský domov. Poděkování si velmi vážíme.

8. 4. 2019

O jihlavský stříbrný míč

5. dubna 2019 se uskutečnil XXV. ročník fotbalového turnaje ,, O JIHLAVSKÝ STŘÍBRNÝ MÍČ 2019´´.

Turnaje se zúčastnilo 8 teamů – Chrudim, DDsŠ Jihlava, ZŠ Puklice, Bystřice pod Hostýnem, Praha – Krč,  Šindlovy  Dvory,  Liběchov  a  ZŠ Demlova.

Celý turnaj probíhal v duchu FAIR PLAY a každý si odvezl cenu za skvělý sportovní výkon. Všem sportovcům gratulujeme a těšíme se na příští ročník.

 

Celkové pořadí turnaje

1.     Chrudim

2.     Liběchov

3.     ZŠ Puklice

4.     DDsŠ Jihlava

5.     Bystřice pod Hostýnem

6.     Šindlovy Dvory

7.     Praha – Krč

8.     ZŠ Demlova

27. 3. 2019

Ocenění naší kolegyně

Dnešního dne během slavnostního odpoledne převzala naše kolegyně z rukou primátorky města Jihlavy Karolíny Koubové a radního pro oblast školství Daniela Škarky ocenění za svoji dlouholetou a kvalitní pedagogickou činnost v Dětském domově se školou, Jihlava.

Mgr. Kateřina Zamazalová

Zástupce ředitele pro mimoškolní činnost

Kateřina Zamazalová vystudovala speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně. V lednu roku 2006 nastoupila do našeho dětského domova na pozici učitelky, ve které působila 6 let. V srpnu 2012 byla jmenována do funkce zástupkyně ředitele pro mimoškolní činnost, ve které dosud působí. Má v kompetenci zejména tři rodinné skupiny na centrální budově domova a zaštiťuje veškerou mimoškolní činnost i na ostatních pracovištích.

Velmi si vážíme jejího lidského a empatického přístupu nejen k dětem domova, ale i k celému týmu jí řízených pedagogických pracovníků – vychovatelů. Oceňujeme i její schopnost konstruktivní spolupráce s ostatními průřezovými či vedoucími pracovníky. Pracovní nasazení naší kolegyně nezná „pracovní dobu“. Je k dispozici prakticky 24 hodin denně bez ohledu na soboty, neděle či svátky, stále připravena řešit aktuální či mimořádné události v našem domově.

Osobně si velmi vážím toho, že mohu s Kateřinou spolupracovat a připojuji se s poděkováním k ocenění, které obdržela z rukou primátorky města Jihlava. Radek Vovsík.

15. 2. 2016

Prezentace našeho domova v médiích

Náš domov se opět objevil v regionálních médiích. Článek si můžete přečíst na tomto odkazu:

https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/myslel-jsem-ze-skolu-nebudu-potrebovat-byla-to-chyba-rika-byvaly-zak-20190214.html

8. 2. 2019

Bílou stopou na Vysoké

Lyžařský kurz v Dětském domově se školou sice neprobíhá na horách, ale i tak si děti užijí lyžování naplno. Letošní zima přeje lyžařům i na Vysočině, proto využíváme místní možnosti. Během teoretické přípravy se děti naučily základní mazání a údržbu lyží, a také získaly nezbytné dovednosti při orientaci v mapách spolku Lyžařské Jihlavsko, které jsme si stáhli z jeho webových stránek. Vybrali jsme okruhy na Vysoké, na druhý den zamluvili školní mikrobus a vyrazili s prvním týmem do bílé stopy.                                                                                                                                 

Auto jsme zaparkovali na křižovatce Vysoká, Okrouhlík a za silnicí na nás čekaly výborně připravené stopy. Překvapilo nás několik lyžařů, kteří od časných ranních hodin kroužili po přilehlých pláních. I přesto, že některé děti stály na běžkách poprvé v životě, všechny výlet bavil a užívaly si jízdu na lyžích.  Po prvních několika stech metrech se skupina rozdělila na dobré a ještě lepší lyžaře. Na kraji obce Vysoká se tak mohli ti dobří vydat na kratší okruh kolem stohu slámy a ti ještě lepší pokračovali dál. Projeli si tak pytlík ke grafické škole i pytlík nad Vysokou, zatímco druhý tým piloval lyžařskou techniku na rovinkách podél silnice. Dopolední výlet jsme završili malým okruhem nad Okrouhlíkem, který už jsme jeli skoro závodním tempem. Vítězům byla slíbena sladká odměna. A zvítězili všichni, protože není důležité vyhrát, ale překonat sám sebe.                                                   

Děkujeme všem lyžařům, které jsme potkali, a kteří podpořili naše děti, i přesto, že jsme ve stopě často překáželi. Zvláštní dík pak patří Mgr. Milanu Kotenovi a jeho týmu Lyžařské Jihlavsko, bez nichž by naše děti neměly tak báječné zážitky z upravených stop.

30. 1. 2019

Naše děti se zapojily do třešťského projektu Dederova kola

Smyslem projektu je možnost půjčit si zdarma na nějakém stanovišti ve městě  Třešť  kolo, objet si schůzky a nákupy a poté kolo zase vrátit na stejné místo. Kolo si lidé mohou vypůjčit maximálně na 24 hodin. Naše děti se zapojily do renovace starších kol, které poskytnou tomuto projektu. Kola jsou typická svojí modrobílou barvou - tedy barvou města Třešť.
Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/projekt-dederova-kola-v-tresti-letos-opet-oziva-20160722.html

3. 1. 2019

Prezentace našeho domova v tisku

Níže je uveden odkaz na článek Mgr. Miroslava Švihálka v Jihlavských listech.

http://www.jihlavske-listy.cz/clanek27043-vanocni-skola.html

14. 12. 2018

Středisko výchovné péče funguje od roku 2014 a v listopadu oslavilo své 4. narozeniny. Doufáme, že nás minimálně několik dalších vydařených čtyřletých období ještě čeká.

29. 11. 2018

Pozvánka na Den otevřených dveří našeho domova

Tak, jako každého půl roku, tak i dnes zveme všechny příznivce, rodiče, bývalé klienty, představitele spolupracujících institucí, politickou reprezentaci a přátele našeho domova na vánoční kulturní pásmo našich dětí. Moc se na Vás těšíme.

29. 11. 2018

Další preventivní beseda v ZŠ Velký Beranov

Další z cyklu besed proběhla v ZŠ Beranov - děti besedují s dětmi (což je asi ten nejefektivnější nástroj). Pro naše děti je takováto beseda terapeutickou činností, pro děti ze ZŠ pak preventivní záležitostí. Před námi je ještě plno dalších besed, neboť o tento druh prevence je mezi školami veliký zájem....

20. 11. 2018

Náš kreativní učitelský sbor

80tá LÉTA V NAŠÍ ŠKOLE. Tyto netradiční kostýmy zvolil náš učitelský sbor v rámci projektového dne, který měl žákům přiblížit předlistopadovou atmosféru 80tých let. A tak děti mohly spatřit veksláka, soudružku učitelku, Gertrudu z Německa, soudruha tělocvikáře, hippiesačku či příslušníka veřejné bezpečnosti. A kdyby nějaký pamětník navštívil v tento den naší školu, jako by se přenesl do dob svého mládí 

22. 10. 2018

Nová služba občanům Vysočiny.

Nevíte si rady s dítětem? Má problémy ve škole? Jsme tady pro Vás - Středisko výchovné péče (SVP) v Jihlavě.

SVP vzniklo v roce 2014 formou ambulance (tedy poradny) a za dobu jeho působení prošly rukama pedagogů a psychologů již stovky dětí. Bohužel, pro některé rodiče a děti pomoc formou poradny není dostatečná, neboť některé dítě potřebuje dlouhodobější systematickou terapeutickou pomoc. A tato možnost na Vysočině v současnosti není dostupná.

Toho si je vědomo ministerstvo školství a rozhodlo o postupném rozšiřování služeb stávajícího SVP o jednu skupinu dětí v denním stacionáři od září roku 2019 a následně o další skupinu dětí v roce 2020. Vstříc projektu vyšlo i město Jihlava, které se uvolilo za tímto účelem pronajmout Dětskému domovu v Jihlavě (SVP je jeho součástí) budovu Pod Rozhlednou 8. Tato budova se nachází v krásném prostředí Lesnova, v sousedství domova pro seniory.

Od začátku prosince 2018 tedy začnou intenzivní přípravné práce. Je třeba adaptovat prostory budovy za účelem provozu dětské skupiny, vybavit budovu vhodným nábytkem a připravit konkrétní koncepci činnosti stacionáře. Středisko vede odborně velmi zdatný tým pracovníků, který ale budeme muset doplnit o nové kolegy - učitele, vychovatele, speciální pedagogy, ale i provozní zaměstnance. Už nyní se mohou případní zájemci hlásit na ředitelství dětského domova.

Do stacionáře budou zařazovány děti na žádost rodičů (po prvotních konzultacích v ambulanci SVP) na dobu cca 8 - 12 týdnů. Ráno budou přicházet do stacionáře, kde bude probíhat jejich výuka a následně další terapeutické činnosti. Krom práce s dětmi se SVP věnuje i ovlivňování prostředí, z něhož do něj děti přicházejí (ať již samotné rodiny, nebo třeba i základní školy). V podvečerních hodinách se děti budou vracet ke svým rodičům. Ze zkušenosti víme, že se často jedná o děti, které jsou ohroženy nařízením ústavní výchovy a jedním z cílů této služby je předejít takovémuto radikálnímu zásahu do života rodiny.

Těšíme se na všechny, s nimiž budeme v budoucnu pracovat či spolupracovat.

19. 10. 2018

Taneční

Naše starší děti jsme, stejně jako každý rok, vyslali do tanečních. V sále DKO tak kultivují své taneční kroky a společenské chování. A na prodlouženou, či věneček, jim pochopitelně chodí fandit naši pedaogové.

19. 10. 2018

Adaptační pobyt

Babí léto a překrásné údolí řeky Sázavy - ty byly kulisy letošního adaptačního pobytu organizovaného naší psycholožkou Mgr. Kateřinou Švecovou. Pobytu se zúčastnily všechny děti, které nastoupily do našeho domova v průběhu prázdnin či měsíce září 2018. Třídenní pobyt se povedl a všechny děti byly pedagogy domova velmi chváleny.

7. 8. 2018

Prázdniny v dětském domově


Nudu děti z Dětského domova v Jihlavě o prázdninách rozhodně nezažívají. Od počátku července vždy v pondělí ráno celé osazenstvo domova vyráží na pětidenní pobytovou akci, aby se v pátek navečer všichni patřičně utahaní vrátili zpět. Přes sobotu a neděli si děti odpočinou, vyperou si, vyspí se v postelích (naprostá většina pobytů je pod stanem), aby v pondělí opět vyrazily jiným směrem.

A tak děti již o letošních prázdninách kempovaly v Žirovnici, putovaly Českým Rájem, slézaly Beskydy, Šumavu si projely na kolech, spluly řeku Lužnici a nyní poznávají krásy Pálavy.  Do konce prázdnin ještě stráví pobyt na Sázavě,  v Jižních Čechách navštíví nejen zámek Hluboká a prázdniny završí turistikou v Krkonoších.

A až se přiblíží první den nového školního roku, všechny děti se budou hrozně těšit do školy, na civilizovanou třídu a spaní v posteli. Budou rády, že prázdniny již skončily a opět naskočí do běžného školního režimu. :-)


27. 6. 2018

Středisko výchovné péče (SVP) mění svoji adresu

Ambulance SVP, v níž probíhá poradenská, terapeutická a intervenční činnost směrem k dětem ohroženým vznikem poruch chování a směrem k rodičům a pedagogům, kteří s těmito dětmi pracují,  mění svoji adresu. Do konce školního roku veřejnost využívala ambulanci v prostorách sociálního odboru magistrátu města Jihlavy na ulici Vrchlického. Od 1. července začne ambulance působit na nové adrese, Pod Rozhlednou 8 (jedná se o budovu bývalého ředitelství SML těsně nad lesnovským domovem pro seniory).

Činnost SVP je veřejností velmi žádána a v současné době je na pokraji svých kapacitních možností. I z tohoto důvodu je naší snahou rozšířit působnost SVP o další služby pro veřejnost, které v Jihlavě a v celém Kraji Vysočina zcela absentují – jedná se o denní stacionář SVP, případně jeho internátní oddělení. Zásadní rozhodnutí by ze strany zřizovatele SVP mělo zaznít v průběhu prázdninových měsíců.

SVP je detašovaným pracovištěm Dětského domova se školou, Jihlava a jeho hlavním posláním je ve spolupráci s OSPODy, školními poradenskými pracovišti a dalšími odborníky působit na poli prevence nařizování ústavních výchov u dětí s touto indikací. Zároveň se SVP věnuje i  terapeutické práci s ohroženými dětmi a jejich rodinou, zajišťuje výkon soudně nařízených terapeutických programů, působí v oblasti poradenství a intervencí směrem k rodičům a pedagogům škol, zajišťuje diagnostiky u dětí a v neposlední řadě se věnuje i oblasti preventivních aktivit ve školách v rámci našeho kraje.

 

Mgr. Radek Vovsík

Ředitel DDŠ, SVP a ZŠ, Jihlava

19. 6. 2018

Další naše úspěšná dívka

A další naše dívka úspěšně završila vyučení získáním výučního listu. A i v tomto případě nám dělá velkou radost její další rozhodnutí pokračovat ve studiu maturitní nástavbou. Držíme palce a gratulujeme k "výučáku".

18. 6. 2018

Naši absolventi

Dnešního dne převzaly slavnostně dvě naše děti vysvědčení na Středním odborném učilišti v Třešti. Radost nám znásobily i výsledky naší dívky, která závěrečné zkoušky absolvovala se samými jedničkami. Ještě si dodělá řidičský průkaz a vzhůru do života... Gratulujeme!!!

4. 6. 2018

Pozvánka na den otevřených dveří

Zveme všechny přátele a příznivce na naši tradiční akci. Budeme se těšit na Vaši návštěvu, rádi si s Vámi popovídáme, vypijeme kávu a děti se těší, jak Vám předvedou výstupy z jejich zájmové činnosti.

20. 4. 2018

Turnaj v sálové kopané  "O jihlavský stříbrný míč"

V pátek 20. dubna se odehrál 24. ročník turnaje v sálové kopané, tradičně organizovaný naším domovem. Turnaj probíhal ve sportovní hale Evžena Rošického v Jihlavě a je určen jak pro děti z dětských domovů se školou, tak i pro děti z jihlavských základních škol. Celá akce se velmi zdařila a tým našich chlapců získal v turnaji cenné druhé místo. Navíc náš fotbalista Dominik Daniel byl vyhodnocen jako nejužitečnější hráč.

Celkové výsledky:
Nejužitečnější hráč: Dominik Daniel (DDŠ Jihlava)
Nejlepší brankář: Marek Zajac (DDŠ Chrudim)

Pořadí týmů:
1. DDŠ Chrudim
2. DDŠ Jihlava
3. DDŠ Šindlovy Dvory
4. DDŠ Veselíčko
5. DDŠ Bystřice pod Hostýnem
6. ZŠ Demlova Jihlava
7. DDÚ Praha Krč
8. ZŠ Jungamnnova Jihlava

16. 4. 2018

Držitel poděkování hejtmana za přínos v oblasti společenské odpovědnosti

V pondělí odpoledne proběhl slavnostní akt předávání cen a poděkování hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka za přínos v oblasti společenské odpovědnosti. Poděkování za náš domopv převzal ředitel domova Mgr. Radek Vovsík a jeho zástupkyně Mgr. Miroslava Florianová. Součástí slavnostního aktu bylo i vystoupení dětí z Dětského domova v Náměšti nad Oslavou a klientů stacionáře pro mentálně postižené v Jihlavě.

28. 3. 2018

Ocenění nejlepších pedagogů

Dnešní odpoledne patřilo těm nejlepším pedagogům z Jihlavy. Z rukou primátora města PaedDr. Ing. Rudolfa Chloupka a jeho náměstka Radka Popelky MBA. přijali ocenění ti nejlepší pedagogové z jihlavských škol. Za náš domov jím byla Lucie Přecechtělová, kterou při této slavnostní chvíli doprovodil tým jejích kolegů. Po slavnostním předání ocenění následoval koncert vynikající šansoniérky Radky Fišerové a následně číše vína s drobným rautem.

Lucie Přecechtělová.

Lucie nastoupila do našeho domova v létě roku 2001 – tehdy do funkce speciálního pedagoga – etopeda našeho domova. V této době ještě nebyl pedagogický sbor našeho zařízení stabilizovaný a plně kvalifikovaný a tak její působení v roli etopeda nebylo určeno výhradně dětem, ale byla i důležitým metodikem směrem k nově přicházejícím pedagogům. Jak dětmi, tak i kolegy byla pro svůj profesionální a odborný přístup velmi kladně hodnocena. Po absolvování mateřské dovolené se Lucie v roce 2012 vrátila do domova již ne jako etoped, ale jako učitelka na naší ZŠ, což jí lépe vyhovovalo z důvodu péče o vlastní děti. Od tohoto roku je Lucie třídní učitelkou v naší škole, v roce 2014 byla pověřena funkcí „výchovného poradce“ a od roku 2016 je součástí týmu „školního poradenského pracoviště“.

Krom práce v domově se Lucie věnuje i lektorování na kurzech organizovaných převážně vzdělávací institucí Vysočina Education, zároveň externě učí na Soukromé vyšší odborné škole sociální v Jihlavě.

Odbornosti, kolegiality i schopnosti týmové práce si všichni kolegové v domově u Lucie velmi váží a vedení domova jí za její práci upřímně děkuje.

22. 2. 2018

Poděkování nadačnímu fondu Albert

Dnes jsme převzali od pracovníků nadačního fondu Albert šek na 55 tisíc korun. Uspěli jsme tak se svým projektem, který byl podpořen i zákazníky této firmy. Finanční prostředky půjdou cíleně k jednotlivým dětem zejména na získání řidičského oprávnění, na podporu vybavení na středních školách či na podporu vybavení v zájmových kroužcích. Nadačnímu fondu v zastoupení našich dětí moc děkujeme.

12. 1. 2018

Volby na zkoušku

12.1.2018 proběhly v základní škole při DDŠ v Jihlavě prezidentské volby na zkoušku.
V dalších volbách, nebude-li vypsán předčasný termín, budou moci volit i někteří z našich žáků, neboť již budou plnoletí. Proč si tedy celý proces volby nevyzkoušet?
Volby nanečisto navazovaly na řadu hodin, ve kterých žáci zjišťovali informace o kandidátech, systému voleb, přímé a nepřímé demokracii. Dnešní den byl vyvrcholením těchto aktivit a stejně jako ve skutečnosti šli žáci volit svého prezidenta. Z učitelů se pro dnešní den stala volební komise, která připravila třídu podle vzoru volebních místností. Vzhledem k tomu, že polovina volebních místností v ČR je ve školách, blížila se naše simulace voleb realitě téměř dokonale.
Po vstupu do třídy zamířili žáci k příslušnému členu komise, který jim předal volební obálku. S ní se žáci vypravili za plentu, kde svůj hlasovací lístek vložili do obálky a následně se vydali k zapečetěné urně, kam vhodili svůj hlas. Po uzavření volební místnosti předvedla komise žákům, jakým způsobem jsou sčítány hlasy, jak se počty hlasů opakovaně ověřují a jak komise krok po kroku postupuje při zpracovávání volebních lístků. Výsledky prvního kola zveřejnila komise 10 minut po uzavření volební místnosti.
Školní volby se od skutečných lišily především počtem kol. Vítěz byl znám po prvním kole.
Poděkování patří učitelům, kteří nejen chodí k volbám, ale sami se zapojují do práce volebních komisí ve svých bydlištích a mohou tak žákům předat mnohem detailnější a hlubší znalosti o volbách.

Šťastnou  ruku u voleb Vám přeje pedagogický tým DDŠ,SVP a ZŠ, Jihlava.

4. 1. 2018

Ples našeho domova


Srdečně zveme všechny lidičky na náš druhý ples. Zakupujte vstupenky telefonicky na č. 604106420 nebo na e-mail: info@ddssjihlava.cz nebo v ředitelně domova Dělnická 1, Jihlava.

PROGRAM:
19.00 Zahájení

Moderátor: Hela Dvořáková
Hraje: FAETHON
Soutěž o ceny!!!

20.00 Předtančení Hotch-Potch Jihlava
20.45 Předtančení DDŠ 
21.30 Předtančení Oblastní Charita Jihlava
22.15 Předtančení Hotch-Potch Jihlava
24.00 Losování hlavních cen

25. 12. 2017

Poděkování

Vím, že Vás každý den potkávám - na ulici, v obchodě,... Vím, že jste, i když Vás na první pohled nepoznám. Jsem moc rád, že tady jste - neboť právě Vy jste udělali Vánoce radostnější dětem, jejichž životní příběh nezačal úplně šťastně.

Poděkování patří Vám všem, kteří jste se v tomto čase rozhodli jakýmkoliv způsobem podpořit děti v našem dětském domově. Nejvíce z Vás využilo možnosti poskytnuté Hitrádiem Vysočina v rámci projektu "Strom splněných přání", kdy jste nákupem dárku splnili nějaké to dětské přáníčko. Díky Vám přání "bohatého ježíška" bylo naplněno i dětem, které žijí v našem Dětském domově v Jihlavě. A věřte, že Vaše nezištně a anonymně poskytnuté dárky přinesly opravdu hodně radosti.

Dovolte mi tedy poděkovat Vám, a to nejen jménem svým, ale zejména jménem našich dětí. Dovolte mi popřát Vám hodně štěstí, neboť si ho skutečně zasloužíte.

 

Radek Vovsík

ředitel DDŠ Jihlava

9. 12. 2017

Vánoční tvoření aneb projektové vyučování ve škole dětského domova

Vánoční tradice a zvyky jsou pro některé děti zcela neznámým pojmem. A nesouvisí to s náboženským přesvědčením. Souvisí to s prostředím, kde neměly možnost zažít Vánoce takové, jaké je má většinová společnost. Postavit se na vlastní nohy znamená orientovat se v běžných aspektech lidského života. Tentokrát začneme u vlastních dárků, přání, ozdob a Vánoc, které si uděláme hezké. Sami pro sebe. Ve škole. ...pusťte koledy!

Večer před zahájením dílniček se z učitelských bytů ozývalo řezání, stříhání, míchání a linula se vůně perníčků. Děti jsme rozdělili do skupin a v průběhu dne se skupiny střídaly tak, aby měl každý možnost vyzkoušet si všechny činnosti a vrátit se k těm, které se mu nejvíce líbily.

Perníková chýše. Pod vedením učitelky Kozdas si žáci připravili svoje vlastní pomůcky pro zdobení perníčků. Chcete stromeček? Prasátko pro štěstí? Práce jemná a náročná na pozornost a trpělivost. Zdaleka to není tak jednoduché, jak žáci čekali. S perníčky vedeme setrvalý boj, ale po několika prohraných bitvách začínáme vyhrávat perníkovou válku. Výsledky začínají vypadat dobře. A chutně.

V perníkové chýši strávili žáci více než hodinu. Po dokončení zdobení se pak přesunuli o patro výš do improvizovaného fotoateliéru. Na vánoční přání je přece fajn pořídit si vlastní fotku. Blesk bliká, tiskárna hučí a toneru ubývá. Ale než budou fotky vytištěny, vzhůru vyrobit si na ně rámeček.

Vlastní rámeček na vlastní fotku.
Podle šablony vyříznout rámeček, ozdobit flitry, stříbrem, zlatem a diamanty, pomocí razítek natisknout text a rámeček s fotkou je hotový. Vlastně není, vzhůru dolů do sborovny pro fotky, přilepit a pak je hotovo. Rámečky s fotkami vypadají úžasně, příprava a práce kolegyně Přecechtělové také.

Než utekla první polovina vyučování měly děti polovinu aktivit za sebou. Po nezbytné pauze a krátkém vyvětrání se na zahrádce školy pokračujeme v tvoření vánočního stvoření.

Z větvě na větvi!
Přicházíme do dílny učitele Honzárka, který poslední noc strávil řezáním větve břízy bělokoré na kolečka přesně 116mm široká. A co se z nich dá vyrobit? S použitím vrtačky, lepící pistole, barev a provázku můžete buď vyrobit srdce v barvách trikolory (pokud ho v závěrečné fázi kus neutrhnete) nebo sněhuláka. Nebo si můžete provrtat prst, přilepit se na židli a přiškrtit se provázkem. Nebojte, naše děti prošly školením o bezpečnosti práce a v každém momentu jsou pod dozorem. Jak se zpívá: „Teorie je stará šatní skříň, ze které lítají moli víc nebo míň.“ Proto se snažíme nevyhýbat se ani složitější práci a teoretické dovednosti okamžitě ověřujeme v praxi. Řemeslo má totiž zlaté dno. A to máme v naší profesi stále nadohled.

Když se sejde etopedka s psycholožkou, je z toho tvoření vánočních přání. Dílna plná stříhání, barevných papírů a přemýšlení nad tím, komu přání poslat. A těch adresátů by bylo: rodina, pan ředitel, hlavní vychovatelka, denní vychovatelé, noční vychovatelé, kuchařky, učitelé, kamarádi, pes Arnie… To se prostě nedá za dvě vyučovací hodiny stihnout! Papíry létají vzduchem, nůžky šmikají, lepidlo už není jen na papírech ale i obličejích, rukách… Baví nás to. 
Vyučování se pomalu chýlí ke svému konci, je potřeba začít uklízet školu, dodělat co jsme nestihli a jednotlivci se na závěr mohou vrátit na ty dílničky, kde si chtějí něco dodělat, vylepšit, nebo předělat. Sotva stíháme odejít ze školy s koncem vyučování. Všichni by nejraději zůstali. V domově nás ale už čeká parádní předvánoční oběd a následně odjezdy domů na zasloužené dovolené.

Klidné vánoční svátky, nezapomenutelného Silvestra, hodně štěstí nejen na Nový rok, ale v celém novém roce, také spoustu sněhu, dárků, hodných dětí, chápajících rodičů, minimum kontrol ČŠI a výrazné zvyšování platů Všem přeje
učitelský tým Dětského domova se školou Jihlava:
Tomko Honzárek, Kozdas, Míša Fisch, Míra Wendl, Lucie „Docentka“ Přecechtělová, Shiwa, Kačka Švecová, Robert Richter a Tom Půža.

7. 12. 2017

Pozvánka na den otevřených dveří

Zveme srdečně veřejnost i spolupracující instituce k návštěvě našeho domova. Přijďte si ho prohlédnout, pobesedovat s našimi pedagogy, dát si malé občerstvení a shlédnout vánoční kulturní pásmo našich dětí. Jak zaměstnanci, tak i děti se na Vás moc těší.

27. 11. 2017

Pozvánka na 2. charitativní ples našeho domova
 
Doplňující informace:

REZERVACE MÍST NA PLES POKRAČUJE!!!! Rezervujte na mob.: 604106420 nebo e-mail: info@ddssjihlava.cz u ředitele Radka Vovsíka

Mluvené slovo: moderátorka HITRÁDIA VYSOČINA Hela Dvořáková
Hraje: jihlavská skupina FAETHON
Předtančení: Dětský domov Jihlava, Oblastní Charita Jihlava a Hotch-Potch Jihlava
Bohatá tombola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24. 11. 2017

Preventivní beseda pod taktovkou SVP

Naše středisko výchovné péče zrealizovalo pod vedením Mgr. Miroslavy Floriánové a Mgr. Tomáše Honzárka další besedu našich dětí se svými vrstevníky na základní škole v Batelově.  Besedy probíhají jako součást preventivních programů střediska a jejich funkce není směrována  pouze do řad dětí na hostitelské škole, ale má i terapeutický vliv na naše děti - dnes na naši dívku  a chlapce.

23. 11. 2017

Ochrana člověka za mimořádných událostí

21. 10. 2017

Kabáti pozvali naše děti

Dnes v Jihlavě koncertující populární skupina Kabát pozvala naše děti na zvukovou zkoušku. Děti se mohly se skupinou vyfotit, dostaly od nich drobné dárečky a poslechly si jejich skladby hrané na Horáckém zimním stadionu. Pro všechny děti z domova bylo toto setkání úžasným zážitkem. Vedení domova pak moc děkuje skupině Kabát za jejich vstřícnost a ochotu toto setkání zrealizovat.

6. 10. 2017

Adaptační kurz


Pod vedením odborného úseku našeho domova proběhl tento týden třídenní adaptační kurz pro děti, které přišly do našeho domova koncem prázdnin a začátkem měsíce září. Kurz proběhl na turistické chatě Čeřínek, kde se o celý kolektiv naší výpravy vzorně staral provozovatel pan Zdeněk Vlček. Tímto mu mockrát děkujeme! Z pobytu se jak děti, tak naši pedagogové vrátili moc spokojení, byť počasí nebylo zrovna úplně ideální... 

7.8.2017

Pohladili si jelena…

 

Dětský domov v Jihlavě pořádá pro děti o prázdninách atraktivní program formou pětidenních pobytových akcí v průběhu celých prázdnin, různě tematicky zaměřených. A tak děti vždy v pondělí ráno sbalí stany a spacáky a vyrazí „do světa“, aby se v pátek večer zase vrátily zpět do domova. Přes víkend si vyperou, usuší se, odpočinou si, aby hned další pondělí opět vyrazily. Velmi atraktivním zážitkem pro děti byl turistický pobyt na Šumavě, kde i přes nepřízeň počasí poznaly spoustu zajímavého.  Stanovaly u řeky Vydry, navštívily Boubínský prales a hlavně – potkaly se s opravdovým divokým jelenem, kterého se jim podařilo přilákat až na pohlazení. Laně, které doprovázel, byly opatrnější a udržovaly si bezpečnou vzdálenost.

První pobytová akce pro děti začíná s prvním dnem prázdnin a ta poslední se koná v posledním prázdninovém týdnu. A tak není divu, že děti po dvou měsících strávených ve stanech, se těší na začátek školního roku a zase „trochu té civilizace“.1. 7. 2017

Závěrečná besídka v našem domově


Děkujeme panu Tomášovi Blažkovi za krásný článek o naší závěrečné besídce v DNES. Osobně děkuji rovněž hlavním tvůrcům pořadu Lucii Přecechtělové a Daně Kozdasové. Náš improvizovaný sál byl na program zcela zaplněný a těšil nás i fakt, že jsme mohli mezi diváky přivítat i vzácné hosty jako např. pana senátora Miloše Vystrčila, radního Kraje Vysočina Martina Hyského, náměstka jihlavského primátora Radka Popelku či zástupkyni MŠMT Zdeňku Markovou.

27. 6. 2017


Prázdninový provoz domova

Provoz domova i o prázdninách je nepřetržitý, děti vždy v pondělí odjíždí s vychovateli na pobytovou akci, z které se vrací v pátek odpoledne.  
V měsíci červenci čerpá ředitel domova řádnou dovolenou a po celou dobu ho zastupuje statutární zástupkyně Mgr. Miroslava Floriánová v plném rozsahu kompetencí ředitele domova - mob. 778409218. Ředitel bude opět k dispozici od 31. 7. 2017.

27. 6. 2017

Vyučen!!!


Dnešního dne Aleš Krösser převzal slavnostně výuční list v oboru zedník na magistrátu města Jihlavy. Aleš byl v našem domově 6 let, dodělal si základní školu a posléze nastoupil do Střední školy stavební v Jihlavě na zvolený učební obor. Studium zvládl bez větších potíží, vždy byl hodnocen velmi kladně zejména za manuální zručnost v průběhu praxí. V posledním roce Aleš již bydlel sám na našem startovacím bytě a připravoval se tak na přechod k samostatnému životu. Dnes má již Aleš vyřízený nástup do svého prvního pracovního poměru u pohořelické firmy DHL, v oboru, který si zvolil. Vedení domova Alešovi gratuluje k velkému životnímu úspěchu a přeje hodně štěstí v budoucím životě!!!19. 6. 2017

Vltava 2017


Tak jako každý rok tráví naše děti "školní výlet" při sjíždění řeky Vltavy. Každá rodinná skupina si jede samostatně - během cca 14 dnů se všechny děti prostřídají. Letos krásně vyšlo počasí a tak pro děti (ale i pedagogy) je "voda" velmi příjemným dobrodružstvím :-)


13. 6. 2017

Pozvánka na den otevřených dveří v našem domově


7. 6. 2017

První pomoc ve škole

Dnes ve škole proběhla přednáška od paní Lucie Dolejší, která pracuje na ZZS Kraje Vysočina jako profesionální záchranářka. Ve škole dětem povídala nejenom o základních pravidlech poskytnutí první pomoci, ale v neposlední řadě proběhla i praktická ukázka na figurině s nácvikem masáže srdce. Tímto chceme moc poděkovat za pěkně strávené dopoledne a za super přednášku, která se nám všem moc hodí. Děti z DDSŠ Jihlava


24. 4. 2017

Výsledky festivalu ZUČ

21. a 22. 4 2017 úspěšně proběhl festival ZUČ dětských domovů se školou a  výchovných  ústavů v Jihlavě. Děti a mládež soutěžili v 11ti kategoriích. A jak to všechno dopadlo?

Výtvarná prezentace

1.       1. VÚ Černovice

2.       2. DDŠ Jihlava

3.       3. DDŠ Jana Masaryka, Praha

Sólový zpěv

1.       1. Stella Rose Krajíčková – Horehronie

2.       2. Nikolas Vavrek -  Miri dajori

3.       3. Michaela  Grosskopfová - Moj Bože  

Sólová hra na hudební nástroj

1.       1. Aleš Diviš - Atlantique nord

2.       2. Martin Suchý – Yesterday

3.       3. Jiří Horváth - Pro Elišku

Recitace

1.       1. Nikola Walterová - Píseň o domově

2.       2. Markéta Fejfarová – Polednice

3.       3. Jenifer Nečesalová – Knoflíčky

Sólový tanec

1.       1. Patrik Pollák - Bilie Jean Michal Jackson

2.       2. Nikola Nejedlý a David Polák - Tea Gipsy čardáš

3.       3. Sára Nyisztorová – Istanbul

Beatbox

1.       1. Pavel Demčák - Momentální improvizace

2.       2. Musil Jakub – Musilbox

3.       3. Lukáš Malík – Beateboxmix

Krátký film

1.       1. DDŠ Jihlava - Vysílání televize Oko

2.       2. VÚ Černovice - Strach z jehly

3.       3. DDŠ Bystřice p/H - Vzpomínka na zimní olympiádu

Malé jevištní formy

1.       1. DDŠ Jihlava – Oni

2.       2. DDŠ Hamr na Jezeře - Moderní Sněhurka

3.       3. VÚ Jindřichův Hradec -  Co je to trápení

Skupinový tanec

1.       1. DDŠ Vrchlabí – Safira

2.       2. DDŠ Jana Masaryka - Aquabely na suchu

3.       3. VÚ Žulová - Černobílý tanec

Hudební soubor

1.       1. DDŠ Liběchov

2.       2. VÚ Boletice - Pachelbel – Canon In D

3.       3. DDŠ Jihlava – Čohanas

Sborový zpěv

1.       1. DDŠ Hamr na Jezeře – Pohádka

2.       2. VÚ Kostomlaty - V noci stále usínám


16. 4. 2017


Čistá Vysočina

Naše děti se zapojily pod vedením našich učitelů do akce čistá Vysočina a vyčistily část údolí řeky Jihlavy v okolí Kauflandu.


Video ze sběru https://youtu.be/dehA801Gb4o11. 4. 2017

Poděkování hejtmana Kraje Vysočina našemu domovu za společenskou odpovědnost

10. dubna v odpoledních hodinách jsme v rámci slavnostního ceremoniálu na Kraji Vysočina převzali poděkování hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Běhounka našemu domovu za přínos v oblasti společenské odpovědnosti. Za náš domov se ceremoniálu zúčastnil ředitel Mgr. Radek Vovsík a jeho zástupkyně Mgr. Miroslava Florianová. Poděkování jsme převzali z rukou ředitele Vysočina Education Mgr. Romana Křivánka.


6. 4. 2017

Pozvánka na 27. ročník festivalu zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů se školou a výchovných ústavů


30. 3. 2017

Ocenění pana Bc. Michala Trávníka

Statutární město Jihlava každoročně na návrh ředitelů škol oceňuje ke Dni učitelů nejlepší pracovníky jihlavských škol. Ač náš domov není zřizován městem, město na nás nezapomíná a k slavnostnímu aktu jsme pravidelně zváni. Za náš domov v letošním roce byl k ocenění navržen pan Bc. Michal Trávník, který včera přebral cenu z rukou náměstkyně primátora pro oblast školství paní Jany Mayerové a náměstka primátora pana Popelky. Po slavnostním aktu všem oceněným pedagogům zahrál hodinový koncert v gotickém sále jihlavského magistrátu Jakub Smolík. Poté následovala číše vína a drobné občerstvení.
Pan Michal Trávník je dlouhodobě výraznou oporou našeho týmu. Do domova na pozici vychovatele nastoupil již v roce 2002, v roce 2014 se stal vedoucím vychovatelem 3. rodinné skupiny. Od počátku je jeho působení v domově výrazným stabilizujícím prvkem, jeho klidný přístup a pedagogický nadhled je zárukou dobrého fungování celé 3. rodinné skupiny. Pan Trávník je oblíben i jako kolega ostatními pedagogy našeho domova zejména pro svůj nekonfliktní přístup a ochotu řešit problémy, které v naší práci stále vznikají. Vedení domova panu Trávníkovi blahopřeje k ocenění a děkuje za dlouholetou kvalitní spolupráci.


29. 3. 2017

Další preventivní akce SVP

V rámci činnosti naší ambulance SVP vyrazili naši pedagogové na další z preventivních akcí - tentokrát do základní školy v Dačicích. Žáci této školy si mohly vyslechnout autentické životní příběhy i postoje dvou našich dětí, Anety a Libora, kteří byli ochotni ve vzájemné diskuzi s dětmi z dačické školy otevřeně komunikovat. Tyto preventivní akce mají vyšší efektivitu oproti standardním besedám, vedeným "dospěláky" a zároveň jsou i doplňkovým terapeutickým prostředkem pro naše děti. Besedy dlouhodobě organizuje vedoucí střediska SVP Mgr. Miroslava Florianová spolu s kolegou Mgr. 
Tomášem Honzárkem.

24. 3. 2017

O jihlavský stříbrný míč

Dětský domov se školou v pátek 24. 3. 2017 pořádal již 23. ročník turnaje v sálové kopané „O jihlavský stříbrný míč“. Turnaj je určen především dětem z dětských domovů se školou z celé ČR, ale zapojují se do něho již tradičně i dvě jihlavské základní školy (Demlova a Jungmannova). Chlapci (ale v letošním roce i dvě děvčata v rolích brankářek) si tak mohou porovnat vzájemně síly a zároveň strávit příjemný sportovní den. Vedení domova ocenilo naprosto bezproblémový průběh turnaje s bouřlivou povzbuzující atmosférou i výkony hráčů v duchu fair play. Putovní pohár získal tým chlapců ze ZŠ Demlova Jihlava,  stříbrné medaile si odnesl tým z Dětského domova v Chrudimi a bronz děti z Diagnostického ústavu Praha - Krč. Tým pořadatelského jihlavského dětského domova skončil po urputných bojích na čtvrtém místě. Speciální cenu si odnesly i brankářky Katka Horváthová a jihlavská Maruška Kroščenová.

 

Pořadí turnaje:

 

  1. ZŠ Demlova Jihlava
  2. DDŠ Chrudim
  3. DÚ Praha – Krč
  4. DDŠ Jihlava
  5. DDŠ Liběchov
  6. DDŠ Bystřice pod Hostýnem
  7. ZŠ Jungmannova Jihlava
  8. DDŠ Býchory22. 3. 2017


O jihlavský stříbrný míč


náš dětský domov pořádá již tradičně 23. ročník turnaje v halové kopané „O jihlavský stříbrný míč“. Turnaj je ojedinělý tím, že je určen jednak dětem z dětských domovů a jednak dětem ze základních škol města Jihlavy. Turnaj se koná v pátek 24. 3. 2017 od 8.00 hod. do cca 15.00 hod. v Sportovní hale Rošického (budova bazénu). Turnaje s zúčastní 7 týmů dětí z dětských domovů a 2 týmy dětí ze ZŠ Jihlava (Demlova a Jungmannova škola). Jste srdečně zváni.


21. 3. 2017

Festival zájmové umělecké činnosti pro děti z dětských domovů se školou a výchovných ústavů - 27. ročník

Po mnoha letech se náš domov pustil do organizace festivalu ZUČ. Jedná se o tradiční soutěžní přehlídku zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů se školou a z výchovných ustavů. Toto přehlídka má již 27 let dlouhou tradici a je výrazným doplňkem resocializačniho úsilí těchto zařizeni. V jedenácti uměleckých soutěžních kategoriích (sólový zpěv, sólový tanec, sólová hra na hudební nástroj, výtvarná prezentace, recitace, sborový zpěv, individuální tanec, skupinový tanec, hudební skupina, malá jevištní forma, beatbox a krátký film) se spolu utká 180 až 200 soutěžících. Odborná umělecká komise poté v každé kategorii urči pořadi soutěžících. První tři mista jsou oceněna hmotnými cenami. Na odbornost a renomé jednotlivých porotců je kladen vysoký důraz - porotci se budou rekrutovat z významných jihlavských kulturních a veřejných institucí. Soutěž má dvoudenní trvání a bude probíhat v důstojném kulturním stánku v DKO Jihlava, který nabízí veškerý komfort a zázemí pro všechny učinkující i doprovodný personál (velký divadelní sál, zázemí sálu, šatny, technik, požárnik, osvětlovač, zvukař, oddechové prostory, toalety, restaurace atd). Organizátor zajišťuje i ubytovaní a stravování odpovídající platným normám - stravování bude zajištěno prostřednictvím školni jidelny a kuchyně organizátora soutěže. Ubytování bude zajištěno v ubytovacích zařizeních v rámci města Jihlava. Dozor nad dětmi a mladistvými zajišťuje výhradně vysilající organizace, podobně jako dopravu na a z celé  soutěže, připadně dopravu z místa ubytování do sálu DKO či do školní jídelny pořádajícího domova. Soutěž v globálnim pohledu poskytuje zúčastněným inkluzivní socialní zkušenost, stejně jako umělecké obohacení a prožitek. Ti nejlepší zažijí i uznáni širokého okolí a zúročí tak celoroční práci v zájmových útvarech. Součastí festivalu bude i nabídka doprovodných programů - ať již uměleckých, relaxačních nebo turisticky-poznávacích pro celé týmy zúčastněných.

22. 12. 2016

Poděkování všem dobrým lidem

Dovolte mi poděkovat všem dobrým lidem, kteří v předvánočním shonu nemysleli jen na sebe a na své rodiny a přátele, ale našli si i čas na pomoc dětem, jejichž osudy nepatří k těm nejšťastnějším. Děkuji i rádiu Vysočina, které charitativní akci pod názvem "Strom splněných přání"  ve prospěch těchto dětí zorganizovalo. Děkuji hlavně za naše děti, neboť díky Vám všem budou jejich Vánoce radostnější. Včera jsme převzali od pracovníků rádia dárky pro ně a je úžasné, že téměř všechna dětmi formulovaná přání se jim díky velkému množství dobrých lidí splnila. Tyto okamžiky jsou pro mne jednou z obrovských příležitostí k uvědomění si toho, kolik dobra je v lidech kolem nás, v cizích lidech, které denodenně potkáváme na ulici našeho města. Velmi si toho já, i zaměstnanci našeho domova, vážíme.

Radek Vovsík, ředitel Dětského domova v Jihlavě

20. 12. 2016

Poděkování

Pan Bc. Robert Tonelli připravil zcela nezištně předvánoční večer pro všechny děti z našeho domova. Večer se odehrál v restauraci Na Hradbách. Po slavnostním přípitku a společné večeři děti dostaly dárky k vánocům a následně probíhala volnější zábava, jejíž součástí byla třeba i taneční soutěž motivovaná zajímavou finanční odměnou. Krásný společný večer ukončil dezert na dobrou noc. Děti i vychovatelé se moc spokojení vrátili do svých rodinek a vedení domova velmi děkuje za krásný počin panu Tonelli a jeho týmu.


19. 12. 2016

Vánoční prázdniny

Oznamujeme veřejnosti, že v době od 23. 12. 2016 do 21. 1. 2017 nebude v provozu ambulance Střediska výchovné péče na Vrchlického ulici.  Děkujeme za pochopení a přejeme pohodové a klidné vánoční svátky.

25. 11. 2016

Pozvánka ná vánoční den otevřených dveří

Zveme všechny srdečně na náš tradiční den otevřených dveří 22. 12. 2016 od 8.00 hodin. Můžete si samostatně, nebo s výkladem našich zaměstnanců či dětí prohlédnout centrální budovu našeho domova, občerstvit se pro vás připravenými dobrotami a od 10 hodin shlédnout kulturní pásmo, které pro vás naše děti připravily.


4. 11. 2016

Prima vařečka

Prima vařečka není jen televizní soutěží, ale rovněž celoodpoledním kuchařským show organizovaném v našem domově pány vychovateli Bc. Michalem Trávníkem a Michalem Honzárkem. A že porota, složená z našich dalších kolegů, měla "plnou pusu práce", to není třeba zdůrazňovat :-)


21. 10. 2016


Vyhlášení volných dní 


Ředitel DDŠ, SVP a ZŠ, Jihlava vyhlašuje volné dny na pondělí 24. a úterý 25. října. Na tyto dny plynule naváží podzimní prázdniny a státní svátek.


Volný den bude vyhlášen i na pátek 18. listopadu. Tento den spojí státní svátek 17.11. s víkendovými dny.


11. 10. 2016

Adaptační kurz na Čeřínku


Jelikož jsme v průběhu prázdnin a začátkem letošního školního roku přijali větší množství dětí najednou, připravili pro ně psycholožka Mgr. Kateřina Švecová, etopedka Mgr. Petra Chmelíčková a vychovatel Mgr. Václav Beneš třídenní adaptační kurz na vrchu Čeřínek nedaleko Jihlavy. Ač počasí nebylo zcela ideální, všech deset dětí prožilo tři dny nabité programem. Kurz začínal již samotnou cestou vlakem spojenou s pětikilometrovým výšlapem. Následovala relaxace, imaginace, tvorba pravidel. Poté následoval blok pohybových aktivit. Následující dny rozmanité hry střídaly outdoorové aktivity, muzikoterapie či sociometrické techniky. Děti se vrátily z kurzu spokojené a zejména odborní pracovníci našeho domova si pobyt velmi pochvalovali.


8. 8. 2016Náš domov v médiích

O výsledcích naší práce si mohou dnes přečíst i čtenáři Blesku :-)

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/411163/misto-ulice-karlovka-i-ucnak-problemovym-detem-pomaha-domov-se-skolou.html


4. 8. 2016 


Nudu děti v našem domově o prázdninách nepoznají

Nuda je největší nepřítel a nudící se děti jsou jen krůček od rozličných lumpáren - to platí zejména o prázdninách dvojnásob. A proto děti v našem domově o prázdninách nudu rozhodně nepoznají. Prakticky celé dva měsíce žijí pod stany na rozličných akcích připravených pro ně našimi pedagogy. Vždy v pondělí ráno opouští náš domov a vrací se až v pátek večer. V sobotu a neděli si odpočinou, přeperou si věci a v pondělí opět na akci. Prožily již tábor na skalách v Českém Ráji, kemp v Žirovnici a poznávání hradů a zámků, projely na kolech Šumavu a nyní sjíždí na lodích řeku Lužnici. Příští týden vyrazí do kempu ve Slavonicích, další týden je čeká Sázava a poslední prázdninový týden ještě sjedou na lodích řeku Ohři. Koncem prázdnin se již děti nemohou dočkat, až zase začne škola - a dokonce se do ní těší :-)


21. 6. 2016

Pozvánka na "Den otevřených dveří"


21. 6. 2016

Vyučen! Petr Bartoš dokončil SOU a vrátil se ke své rodině.


Dnešního dne náš devatenáctiletý mladý muž Petr Bartoš obdržel svůj výuční list v oboru "truhlář a čalounická výroba" na SOU Třešť. Petr byl u nás v domově již na dobrovolném pobytu a bydlel samostatně ve startovacím bytě v centru města. Dnem vyučení 16. 6. 2016 Petr přestal být klientem našeho domova a vrátil se ke své rodině. Výuční list si Petr slavnostně přebere od ředitele domova dne 30. 6. 2016 v rámci našeho "dne otevřených dveří". Petrovi všichni zaměstnanci domova velmi gratulují. Věříme, že i v budoucnu bude úspěšný a bude se mu ve svém oboru, ale i v životě, dařit. Máme velkou radost, když se může náš domov pochlubit takovýmito úspěchy.17. 6. 2016

Reportáž na ČT1 ze slavnostního otevření nového hřiště

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/316281381990613-udalosti-v-regionech/obsah/478128-jihlavsky-detsky-domov-si-nasetril-na-hriste

13. 6. 2016


Děti mají nové hřiště


Dnešního dne Dětský domov se školou slavnostně otevřel multifunkční hřiště s umělým povrchem na adrese centrálního pracoviště Dělnická 1, Jihlava. Slavnostního otevření se zúčastnil MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, Ing. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství nebo Ing. Jaromír Kalina, náměstek jihlavského primátora. Zároveň se ho zúčastnili zástupci jihlavských škol a ředitelé dětských domovů se školou či výchovných ústavů. Po přestřižení pásky uspořádal dětský domov exhibiční utkání svých chlapců. Slavnostním výkopem ho zahájil právě hejtman našeho kraje MUDr. Běhounek.


Hřiště vzniklo v krátké době v měsíci dubnu až květnu 2016 a nahradilo hliněný plácek u domova, který byl jediným místem užívaným ke sportu dětí v rámci areálu domova. Náklad na vybudování hřiště byl po výběrovém řízení z vyprojektované částky 1.200.000,- Kč snížen na konečnou částku 1.050.000,- Kč. Celou stavbu financoval domov z vlastních „naspořených“  peněz, kdy projekt zpracoval jihlavský projektant Jaroslav Hvězda a stavební akci zrealizovala firma TUBEKO SPORT s.r.o z Rynholce.


6. 6. 2016

Poděkování


Chtěli bychom velice poděkovat zaměstnancům jihlavské pobočky firmy Boehringer Ingelheim spol. s r.o. za dobročinou aktivitu zorganizovanou Pavlínou Žákovou v jihlavské zoologické zahradě, jejímž prostřednictvím podpořili děti z našeho Dětského domova se školou, Jihlava. Díky této skupině zaměstnanců byly předány volné vstupenky do jihlavské zoo všem našim dětem i s jejich pedagogickým doprovodem. Moc si vážíme takovéto aktivity a všem, kteří se na aktivitě podíleli, upřímně děkujeme jménem našich dětí.27. 5. 2016

Slavnostní otevření multifunkčního hřiště s umělým povrchem

Náš domov v těchto dnech dokončuje výstavbu multifunkčního hřiště s umělým povrchem s nákladem 1.050.000,- Kč. Celou stavbu financujeme z vlastních „naspořených“ peněz, kdy projekt zpracoval jihlavský projektant Jaroslav Hvězda a stavební akci zrealizovala firma TUBEKO SPORT s.r.o z Rynholce.


Vybudované hřiště je pro náš domov obrovským přínosem, neboť nedisponujeme tělocvičnou a dosud jsme využívali pouze pronajaté prostory nebo hliněný plácek u budovy domova. Přitom právě sportovní aktivity jsou výraznou složkou mimoškolní výchovy u našich dětí.


Slavnostní otevření hřiště proběhne za účasti představitelů veřejného života MUDr. Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, Ing. Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství nebo Ing. Jaromíra Kaliny, náměstka jihlavského primátora. Zároveň se ho zúčastní zástupci jihlavských škol a ředitelé dětských domovů se školou či výchovných ústavů.


Součástí slavnostního otevření hřiště bude exhibiční fotbalový zápas, který zahájí hejtman Kraje Vysočina slavnostním výkopem. Součástí akce bude i drobný raut „pod širým nebem“.


Slavnostní otevření hřiště proběhne 13. 6. 2016 ve 12.00 hodin na adrese domova Dělnická 1, Jihlava.
Budeme rádi, jestli se slavnostní akce zúčastníte – jste srdečně zváni!


22. 4. 2016

Turnaj v sálové kopané "O jihlavský stříbrný míč"

Turnaj pořádaný naším dětským domovem je unikátním fotbalovým kláním zejména proto, že se v jeho rámci utkávají týmy chlapců z dětských domovů se školou společně s týmy chlapců ze základních škol v Jihlavě. I letošního 22. ročníku tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 7 chlapeckých týmů - 5 z DDŠ a 2 z z jihlavských ZŠ. Celý turnaj se nesl v duchu fair play a chlapci i jejich trenéři si z něho odnesli kvalitní sportovní zážitek. A jaké byly výsledky turnaje:


1. místo         DDŠ Liběchov
2. místo         ZŠ Demlova Jihlava
3. místo         DDŠ Veselíčko 
4. místo         DDŠ Jihlava
5. místo         ZŠ Jungmannova Jihlava
6. místo         DDŠ Chrudim
7. místo         DÚ Praha Krč


Všem zúčastněným gratulujeme a budeme se těšit na setkání při dalším ročníku tohoto sportovního klání.


22. 4. 2016

Čistá Vysočina

Dne 12.4. 2016 jsme se v rámci vyučování zúčastnili akce Čistá Vysočina. "Až se budete procházet kolem řeky po cyklostezce, vězte, že ten krásný pořádek je naše práce" říká k tomu s úsměvem organizátorka akce paní učitelka Mgr. Lucie Přecechtělová..

18. 4. 2016  

Poděkování našemu domovu od Kraje Vysočina

V průběhu dnešního odpoledne jsme převzali, jako organizace, poděkování hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka za přínos v oblasti společenské odpovědnosti. Slavnostního aktu se zúčastnil ředitel domova Radek Vovsík se svojí zástupkyní Mirkou Florianovou.


31. 3. 2016

Beseda v rámci preventivních aktivit SVP

Pod vedením Mgr. Miroslavy Florianové a Mgr. Tomáše Honzárka proběhla další z besed našeho SVP. Tentokrát tým pedagogů s dětmi zavítal do základní školy v Dačicích. A že bylo o čem povídat, to je vidět i z přiložené fotografie :-)

31. 3. 2016


Další prezentace našeho domova v regionálním tisku

V největších regionálních nivinách na Jihlavsku vyšla další prezentace našeho domova. text si můžete přečíst na níže uvedeném odkazu.
http://www.jihlavske-listy.cz/clanek19768-detsky-domov-se-skolou-v-jihlave-jako-proinkluzivni-zarizeni.html

30. 3. 2016

Ocenění práce Mgr. Tomáše Honzárka

V gotickém sálu jihlavského magistrátu byli oceněni nejlepší pedagogové jihlavských základních škol. Ocenění jim předal PaedDr. Chloupek - primátor města - spolu s náměstky Ing. Kolářem a Ing. Kalinou. Všem oceněným pak zahrálo houslové trio "Inflagranti". Za Dětský domov se školou, Jihlava byl oceněn Mgr. Tomáš Honzárek, zástupce ředitele pro školu a 4. rodinnou skupinu. Vedení domova si velmi váží jeho dlouholeté práce ve prospěch našich dětí a k ocenění gratuluje!


22. 3. 2016  

Veselé Velikonoce!

Celý domov se zapojil do přípravy velikonoční výzdoby, pletení pomlázek atd. Celá řada dětí stráví svátky doma a ty, co zůstanou v domově prožijí prázdniny naplno a se všemi tradicemi!  Zaměstnanci i děti přejí všem KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ SVÁTKY!


9. 3. 2016

Středisko výchovné péče v médiích

http://www.jihlavske-listy.cz/clanek19607-stredisko-vychovne-pece-v-jihlave-svp.html

24. 02. 2016

Masopust v našem domově

Dnešní odpoledne probíhala v našem domově masopustní veselice. Na karneval si děti připravily různé masky a jak je zřejmé i z fotografií, při maskách nezůstaly jen děti.... Odpoledne plné soutěží a tance si všichni výborně užili.
11. 1. 2016  

1. charitativní ples našeho domova

V pátek 8. 1. 2016 se ve večerních hodinách v důstojných prostorách Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě konal náš první charitativní ples. Prostory pro 230 hostů byly zcela vyprodány. Večerem provázel populární jihlavský moderátor Milan Řezníček a hudbu zajišťovala hudební skupina Faethon. Losování soutěže se pak osobně zúčastnil jihlavský náměstek primátora pan Ing. Jaromír Kalina. Součástí plesu byla i řada předtančení, která začínala vystoupením malých romských dětí z projektu Mulačágo, následovaly děti z taneční skupiny Hotch Potch. V 21.00 vystoupily tanečnice našeho domova a půl hodiny po nich romské dívky z ERKa Jihlava. Předtančení pak završila opět skupina Hotch Potch prezentovaná lehce dráždivým vystoupením trenérek. Všem co se na plese jakýmkoliv způsobem podíleli moc děkujeme a už nyní se těšíme, že za dva roky se pustíme do druhého ročníku.21. 12. 2015  

Poděkování a přání

V průběhu adventu se na náš domov obrátila celá řada lidí, kteří měli snahu přispět našim dětem k Vánocům nějakou drobností nebo i větším dárkem. Děti dostaly spousta darů od anonymních dárců v rámci každoroční akce "Strom splněných přání", dárky si přivezly rovněž prostřednictvím akce "Daruj hračku". Ale obrátili se na nás i anonymní dárci, kteří přispěli nějakou drobností. A tak mi dovolte ještě poděkovat dobrovolníkům Ladě, Ondřejovi, Adamovi za šperky, hračky a hry pro naše děti, nebo babičce Perlové za její každoroční balíček dětem se spostu ručních výrobků..... Děkujeme i všem dalším, a omlouváme se, neboť není v našich silách zde všechny vyjmenovat. Všem Vám, lidem dobré vůle, přejeme co nejkrásnější prožití vánočních svátků a úspěšný příští rok.

Vedení domova.


8. 12. 2015

Den otevřených dveří

Dětský domov Vás všechny srdečně zve na den otevřených dveří našeho zařízení. Vítáni jsou rodiče dětí, zástupci spolupracujících institucí, studenti i veřejnost. Těšíme se na společně prožité dopoledne.


4. 12. 2015

Vánoční projekt


Dnešní den zasvětili učitelé i děti naší ZŠ celodennímu vánočnímu projektu. Děti pracovaly v jednotlivých tématicky zaměřených dílnách a vánoční atmosféra čišela z každého koutku naší malé školy. Pěkný advent všem!

30. 11. 2015

Další preventivní akce našeho SVP

Vedoucí SVP při našem zařízení Mgr. Mirka Florianová spolu s kolegou Mgr. Tomášem Honzárkem a dvěma dětmi zrealizovali další preventivní akci - tentokrát na základní škole v Polné. Tentokráte svoji premiéru mezi vrstevníky absolvovali Marek a Martin. Po drobné nervozitě vše zvládli na jedničku a my jim velmi děkujeme.

24. 11. 2015

Zahájen prodej lístků na ples

Oznamujeme, že byl zahájen prodej lístků na 1. charitativní ples Dětského domova v Jihlavě.

Prosíme zejména ty, co mají lístky rezervované, aby si je co nejdříve vyzvedli. Děkujeme.

Lístky v hodnotě 150,- Kč je možné si vyzvednout v ředitelně Dětského domova, Dělnická 1, Jihlava v čase od 8.00 do 15.00 ve všední dny. Po domluvě na tel. 604106420 je možný i jiný čas či jsme ochotni lístky doručit na požadované místo. Lístky jsou k dispozici u ředitele domova Radka Vovsíka.


22. 10. 2015

1. charitativní ples Dětského domova se školou v Jihlavě

Náš domov pořádá 1. charitativní ples dne 8. 1. 2016 v prostorách Hotelu Gustav mahler na Křížové ulici v Jihlavě. Ples bude zahájen ve 20.00 hodin. K poslechu bude hrát známá jihlavská kapela Faethon, celý ples bude slovem provázet moderátor rádia Vysočina Milan Řezníček. V průběhu plesu bude možné shlédnout předtančení tanečníků z úspěšného jihlavského klubu Hotch Potch, vystoupí děti z našeho domova a hosté z jihlavské Charity či romské děti Patrika Priesola. Součástí plesu bude i zajímavá soutěž o ceny.
Svojí účastí na plese podpoříte děti, které v životě neměly tolik štěstí, jako většina dětí ostatních.
Vstupenky na ples je možné si rezervovat u ředitele domova na mob.: 604106420 nebo e-mailu info@ddssjihlava.cz

22. 10. 2015

Výběrová řízení (volná místa)

DDŠ vypisuje tři nová výběrová řízení na tyto pracovní pozice: uklízečka, učitel-vychovatel, psycholog poradenského pracoviště.
Bližší informace lze nalézt na tomto webu v odkazu "kariéra".

21. 10. 2015

Exkurze žáků ZŠ

Pod vedením zástupce ředitele Mgr. Tomáše Honzárka a pana učitele Mgr. Miroslava Wendla uskutečnila část dětí naší ZŠ exkurzi do jaderné elektrárny v Dukovanech a do Dalešické vodní elektrárny. Děti se vrátily plné nových informací o tom, jak se získává elektrická energie, poznaly nová místa na Vysočině a prožily zajímavý den.

14. 9. 2015

Poděkování pořadatelům - letecký den Henčov

Velké poděkování patří pořadatelům (zejména panu Mgr. Miroslavu Švihálkovi) dalšího ročníku leteckých dnů v Jihlavě - Henčově. Všechny naše děti měly díky nim zdarma možnost shlédnout přehlídky letadel i jinak si užít atraktivního programu během přehlídek. Za DDŠ Jihlava děkuje ředitel Radek Vovsík.


7. 9. 2015

Zahájili jsme kurz společenského tance

Tři naši chlapci byli v pondělí 7. 9. 2015 na první hodině kurzu společenského tance v DKO Jihlava, který vedou taneční mistři Jana Valentová a David Novotný. V posledním prázdninovém týdnu pod vedením paní vychovatelky Mgr. Jiřiny Práškové zkompletovali kluci vybavení do tanečních a pod bedlivým dohledem paní vychovatelky dnes poprvé vyrazili vstříc novým dovednostem. A že jim to sluší.....11. 08. 2015  

Pobytové akce v průběhu prázdnin

Děti se nesmí nudit! I proto připravili pedagogové domova pro děti na prázdniny velmi pestrý program. Jedna pobytová akce střídá druhou, děti zakoušejí různé formy rekreace, poznávání či sportu. Prázdniny jsme zahajovali destidenním putováním po Českém Ráji. Po této nejdelší akci následovala řada pětidenních výjezdů s různými cíli.  Děti vždy v pondělí odjíždí na akci a v pátek se vrací. Sobotu a neděli mají na odpočinek, nebo na vyprání prádla. Náplň jednotlivých akcí je velmi různorodá - od sjiždění řeky, přes cyklistické výlety až po turistiku. Děti poznávají celou ČR, spí ve stanech či v chatkách v kempech. A vrací se z akcí spokojené a plné nových poznatků a zážitků.


1. 7. 2015  

Prezentace domova na ČT 1

V níže uvedeném odkazu pod názvem reportáže Prázdniny v "pasťáku"  je možno shlédnout prezentaci našeho domova a úspěchu našich dětí v celoplošném televizním vysílání ČT 1 v rámci pořadu "Události v regionech".

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/

30. 6. 2015  

Den otevřených dveří

Dnes za účasti  významných hostů z místní samosprávy (náměstek primátora Ing. Kolář a Ing. Kalina), za účasti představitelů spolupracujících institucí, rodičů našich dětí, bývalých svěřenců či veřejnosti proběhl další z tradičních dní otevřených dveří našeho domova.

Program kulturního vystoupení měla na starost "škola" pod vedením zástupce ředitele Mgr. Tomáše Honzárka. Děti krom bubnování či tance zahrály i pohádku o Otesánkovi, učitelé pak dokázali, že jsou týmem lidí, kteří si umějí udělat i legraci sami ze sebe a svět našeho domova vnímat s potřebným nadhledem.

Za pěknou organizaci besídky vedení domova všem děkuje!


22. 6. 2015

Vyučení! Gratulujeme!

Sabina -  Vyučila se v oboru prodavač. Po celou dobu studia byla premiantkou školy, vyhrála různé meziškolní soutěže. V našem domově je již téměř 5 let. V červenci  bude Sabina plnoletá. Protože se nemá kam vrátit, bude nadále bydlet v našem startovacím bytě na Benešově ulici a nastoupí do zaměstnání.

 

Ondra – Absolvoval učební obor „Kuchařské práce“ v Černovicích. Po celou dobu tříletého studia byl na internátě na učilišti a tak na něj byly kladeny velké nároky v oblasti sebeobsluhy, což úspěšně zvládnul. V těchto dnech již vaří ve školní jídelně u nás v domově (brigáda). Ačkoliv je Ondrovi již téměř 19 let, rozhodl se u nás zůstat a bude pokračovat ve studiu dalšího učebního oboru na učilišti v Třešti.

 

Gábina -  Úspěšně zvládla obor „Provoz veřejného stravování“ na škole v Jihlavě. Po celou dobu studia jste ji mohli potkávat na praxi v různých jihlavských provozovnách. Gábinka již je plnoletá a tak se po našem Dni otevřených dveří, kde ještě bude pomáhat s organizací, vrátí zpět ke své rodině.


9. 6. 2015

Pozvánka na den otevřených dveří

18. 5. 2015

Preventivní aktivity SVP

Pracovníci našeho střediska výchovné péče spolu s našimi dětmi ne jedné z dalších preventivních besed na základních školách. Fotka pochází ze základní školy v Polné.  Problematika sociálně-patologických jevů je dětem přiblížena nikoliv očima dospělých mentorů, ale přímo jejich vrstevníky, kteří se o této záležitosti nebojí hovořit. Pro děti je tak diskuze s vrstevníky zajímavějším a věrohodnějším způsobem přenosu informací.

27.4.2015

Dětský domov z Jihlavy je druhý!

 

V pátek 24. 4. 2015 proběhl 21. ročník turnaje v sálové kopané nazvaný „O jihlavský stříbrný míč“. Tradiční turnaj pořádá Dětský domov se školou v Jihlavě a je určen nejen dětským domovům se školou z celé ČR, ale i žákům základních škol v Jihlavě, což mu dodává tolik žádoucí inkluzivní rozměr.  V letošním ročníku se turnaje zúčastnilo celkem 10 týmů. Děti z DDŠ Jihlava obhajovaly třetí místo z loňského roku. Ačkoliv několik klíčových hráčů před turnajem onemocnělo, podařilo se našemu týmu nejen místo obhájit, ale poposkočit ještě o příčku výše – chlapci skončili druzí po velmi dramatickém finále, kdy o vítězi rozhodovaly až závěrečné penalty. Věříme, že všem zúčastněným se celodenní turnaj líbil a že pro všechny děti byl dobrým sportovním zážitkem. 

Výsledek turnaje : 1. DDŠ Chrudim 2. DDŠ Jihlava 3. DDŠ Šindlovy Dvory 4. DDŠ Veselíčko 5. DDŠ Liběchov 6.ZŠ Jungmannova 7. DDŠ Býchory 8. ZŠ Demlova 9. DDÚ Praha – Krč 10. DDŠ Bystřice pod Hostýnem

17. 4. 2015

Preventivní aktivity SVP  

V rámci preventivních aktivit našeho střediska výchovné péče je i pořádání besed se žáky 2. stupně základních škol. Fotografie pochází z besedy v Základní škole v Dačicích. Do besed zapojujeme i děti z našeho domova (tým besedujících je 4-členný: 2 pedagogové a 2 děti) a besedy jsou velmi interaktivní. Vycházíme z toho, že informace sdělované dětem prostřednictvím jejich vrstevníků jsou pro ně přijatelnější, než mentorování dospělých. Beseda zároveň plní i terapeutickou úlohu vůči dětem našim, do besedy zapojených.

17. 4. 2015

Čistá Vysočina

Ani děti z Dětského domova v Jihlavě nezůstaly stranou při jarním úklidu našeho města. Pod vedením paní učitelky Mgr. Lucie Přecechtělové se zapojily do akce Čistá Vysočina a vyrazily na trasu od ulice Romana Havelky směrem k Borovince. Každé dítě posbíralo pytel odpadků a pomohlo tak tomu, že prostředí Jihlavy bude čistější nejen pro děti samotné, ale i pro ostatní obyvatele našeho města.


23. 3. 2015 

 

Úspěch naší dívky na regionální soutěži

 

Sabina Filipská (na fotografii první zprava) z naší 4. rodinné skupiny vyhrála 1 místo v Regionální soutěži Prodavač Obchodník , konané 19.3.2015. Soutěž pořádala Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice . Zúčastnily se žákyně SŠŘS a Obchodní akademie, Střední zdravotnická školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Vedení domova Sabině moc gratuluje a děkuje za výbornou reprezentaci.

17. 3. 2015 

 

Středisko výchovné péče jede na plné obrátky

 

Od 1. listopadu 2014 je občanům Jihlavy a Kraje Vysočina k dispozici nová ambulance Střediska výchovné péče (SVP) zřízeného Dětským domovem se školou v Jihlavě. O služby střediska je velký zájem a tak od 1.3.2015 jsme museli personálně posílit tým odborných zaměstnanců střediska, aby nedocházelo k dlouhým objednacím dobám u jednotlivých klientů. Ke konci února 2015 bylo v SVP evidováno 32 klientů z Jihlavy, Humpolce, Luk nad Jihlavou, Žirovnice, Batelova, Telče, Ledče n/S a dalších obcí našeho kraje. Nejčetnější klientelu tvoří děti z 2. stupně základních škol, následované skupinou dětí z 1. stupně ZŠ.  Ve středisku však evidujeme i mládež ze středních škol a učilišť. Nejčastěji řešenými problémy dětí jsou školní neúspěšnost, zhoršení prospěchu, nerespektování pravidel chování, záškoláctví a  drobné krádeže. SVP však zajišťuje i terapeutické programy nařízené dětem soudně, zpracovává posudky a diagnostiky dětí, působí v oblasti konkrétních preventivních programů.

 

Středisko výchovné péče naleznete na adrese Vrchlického 16, Jihlava v prvním patře budovy sociálního odboru jihlavského magistrátu, kontakty je možné získat i na webu střediska www.svp-ji.cz .

25. 2. 2015  
 
 Karneval 
  
  Pod vedením paní vychovatelky Bc. Markéty Bočkové a Věry Skořepové se v našem domově uskutečnil další masopustní karneval. Děti se utkaly v řadě netradičních soutěžích, součástí byla i bohatá tombola. Odpoledne se velmi vyvedlo a děti usínaly spokojené z příjemně prožitého dne.
21. 1. 2015 

 

Výběrové řízení na pozici speciálního pedagoga

 

Více informací v odkazu "kariera". Termín uzávěrky přihlášek je 10. 2. 2015. 


7. 1. 2015  
 
 Další obyvatel startovacího bytu na Benešově ulici 
  
  Sabina si včera převzala startovací byt na Benešově ulici. Při předání byla přítomna i média. Články je možno si přečíst na odkazech níže.
 http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/divka-z-detskeho-domova-v-jihlave-dostala-k-vanocum-klice-od-bytu/1165434?utm_source=rss&utm_medium=feed 
 
 http://jihlava.idnes.cz/byt-pro-chovankyni-detskeho-domova-v-jihlave-f39-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150106_133402_jihlava-zpravy_mv

 

5. 1. 2015  
 
Prezentace domova v médiích 
  
O našem dni otevřených dveří vyšel krásný článek v Jihlavských listech - novinách kraje Vysočina. Tyto noviny jsou nejčtenějším regionálním periodikem s nákladem více než 20 tisíc výtisků. Článek je možné si přečíst na níže uvedeném odkaze.
 
 http://www.jihlavske-listy.cz/clanek16650-smich-kraloval-deti-zvladly-oldricha-noveho-i-certika-z-princezny-ze-mlejna.html